ˆ
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię

Miejskie Przedszkole nr 37 "Pozytywka"
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Załatwianie spraw

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Załatwianie spraw

Akapit nr 1 - brak tytułu

Sprawa to zdarzenie lub stan rzeczy oraz podanie, pismo, dokument, wymagające rozpatrzenia i podjęcia czynności służbowych.
Szczegłówe zasady i tryb przyjmowania, rozstrzygania lub załatwiania spraw reguluje, w rozdziale VIII "Instrukcja kancelaryjna Miejskiego Przedszkola Nr 37 w Zielonej Górze", stanowiąca załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 2 Dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 37 z dnia 16 lutego 2004r.
W przedszkolu korespondencję przyjmuje starszy intendent, rejestrując ją w dzienniku korespondencji /załącznik nr 2 wewnętrznej instrukcji kancelaryjnej/. Przyjmując przesyłki przekazywane drogą pocztową, w tym specjalnego rodzaju, np. polecone, wartościowe, starszy intendent posługuje się pieczęcią wpływu, której wzór stanowi załącznik nr 1 instrukcji kancelaryjnej.
Stosuje się następujące formy pisemnego załatwiania sprawy:
  • odręczną - polegającą na sporządzeniu przez uprawnionego pracownika bezpośrednio na otrzymanym piśmie zwięzłej odpowiedzi załatwiającej sprawę lub na sporządzeniu na nim odręcznej notatki wskazującej na sposób jej załatwienia,
  • korespondencyjną - sprawa podlega zarejestrowaniu; polega na przygotowaniu prze uprawnionego pracownika projektu pisma załatwiającego sprawę i konsultacji z dyrektorem przedszkola; forma ta ma zastosowanie przy załatwianiu spraw wymagających wyjaśnienia, uzgodnienia, opracowania,
  • inną, np. ustną, na formularzu, przy użyciu pieczęci z odpowiednim tekstem; załatwienie ustne polega na udzieleniu stronie zainteresowanej odpowiedzi /informacji/ bezpośrednio /lub telefonicznie/ i sporządzeniu notatki wskazującej na sposób załatwienia sprawy.
Zarejestrowanie sprawy polega na wpisaniu jej do spisu spraw. Spis spraw to formularz służący do chronologicznego rejestrowania spraw wpływających lub rozpoczętych w placówce.
Spis spraw obowiązujący na rok kalendarzowy prowadzi się oddzielnie dla każdej teczki założonej zgodnie z jednolitym wykazem akt. Formularz spisu spraw stanowi załącznik nr 3 instrukcji kancelaryjnej... .
Sprawy do załatwienia rejestruje się w dniu ich otrzymania. Rejestracji nie podlegają sprawy nie wymagające załatwienia.
Cechą rozpoznawczą sprawy jest identyczny znak sprawy nadawany wszystkim pismom odnoszącym się do tej samej sprawy.
Za poprawność załatwienia sprawy odpowiada dyrektor przedszkola. Dyrektor może zlecić załatwienie sprawy uprawnionemu pracownikowi.

Dyrektor przedszkola przyjmuje interesantów:
poniedziałek - w godz. 8.30 - 10.00
wtorek - w godz. 14.00 - 15.30
środa - w godz. 8.30 - 10.00
czwartek - w godz. 8.30 - 10.00
Wicedyrektor przedszkola przyjmuje interesantów:
poniedziałek - w godz. 15.30 - 16.15
wtorek - w godz. 15.30 - 16.15
środa - w godz. 15.30 - 16.15
piątek - w godz. 9.00 - 11.00

Podany czas dyżurów może ulegać zmianie.
Istnieje możliwość załatwiania spraw w godzinach otwarcia przedszkola.

Podmiot udostępniający informację:
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Grażyna Skurka
Data wytworzenia informacji:
2006-04-06
Osoba, która odpowiada za treść:
Grażyna Skurka
Data wprowadzenia do BIP
2006-04-06 08:18:08
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji: