Miejskie Przedszkole nr 37 "Pozytywka"
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Dane podstawowe

Szczegóły informacji

CHARAKTERYSTYKA PRZEDSZKOLA

Informacja ogłoszona dnia 2005-12-30 15:54:57 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr 1 - brak tytułu

Miejskie Przedszkole Nr 37 „Pozytywka” jest publiczną placówką oświatową, ogólnodostępną, posiadającą statut swojej działalności. Funkcjonuje jako jednostka budżetowa podległa gminie – Miastu Zielona Góra. Nadzór nad działalnością edukacyjną przedszkola sprawuje Lubuski Kurator Oświaty.

Uchwałą Rady Miasta Zielona Góra z dnia 28 maja 2013r., na wniosek Rady Pedagogicznej Miejskiemu Przedszkolu Nr 37 nadano imię „Pozytywka”.

Budynek, w którym mieści się przedszkole powstał w 1986r. z przeznaczeniem na tego typu placówkę oświatową. Jest murowany, dwukondygnacyjny, przestrzenny, jasny, o nowoczesnej architekturze. Znajduje się tu osiem przestronnych sal zabaw z przylegającymi do nich łazienkami i toaletami dziecięcymi, pełne zaplecze kuchenne i niezbędne pomieszczenia administracyjno – gospodarcze. Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym istniejące dwie sale rekreacyjne zaadoptowano na przedszkolne sale zabaw. Przedszkole dysponuje 200 miejscami organizacyjnymi, w ośmiu oddziałach tworzonych według zbliżonego wieku dzieci oraz 50 miejscami w dwóch zaadoptowanych salach zabaw.

Teren zabaw przylega do budynku przedszkola, jest duży, częściowo zacieniony, ukształtowany kaskadowo, z dwoma tarasami. Wyposażony jest w sprzęt do zabaw ruchowych, odpowiadający europejskim wymogom bezpieczeństwa małych użytkowników. Cały obiekt jest ogrodzony, oświetlony i monitorowany.

W przedszkolu zatrudnionych jest 20 nauczycielek bardzo dobrze przygotowanych do pracy z małym dzieckiem. Indywidualne potrzeby rozwojowe dzieci rozpoznaje i – w porozumieniu z rodzicami – zaspokaja trzech nauczycieli specjalistów: logopeda, psycholog i pedagog. Misja przedszkola: „Nasze przedszkole pomaga rodzicom w odkrywaniu i wykorzystaniu twórczych uzdolnień dziecka” ukierunkowuje działania edukacyjne nauczycieli na rozbudzanie i rozwijanie twórczej aktywności dziecka, a przez to czyni realnymi znaczenie słów G. Vico „...wszystko, co najważniejsze dla życia człowieka zdarza się w pierwszych sześciu latach ...”

O organizacji dnia w przedszkolu informuje rodziców „Ramowy rozkład dnia”, w którym stałe godziny wyznaczają trzy podawane w ciągu dnia posiłki. Pozostały czas przeznaczony jest na różne działania edukacyjne i opiekuńczo – wychowawcze, kierowane lub inicjowane przez nauczyciela, wspierające rozwój dziecka.

Podstawą planowania, organizowania i przebiegu procesu edukacyjnego we wszystkich grupach wiekowych jest „Podstawa programowa wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego” oraz program wychowania przedszkolnego dopuszczony przez dyrektora przedszkola „Od przedszkolaka do pierwszaka” autorstwa Iwony Brody.

Miejskie Przedszkole Nr 37 „Pozytywka” szczyci się kilkoma tytułami i certyfikatami nadanymi przez różne kapituły oceniające szczególne osiągnięcia edukacyjne i współpracę przedszkola ze środowiskiem, wśród nich „Optymistyczne Przedszkole”, „Partnerskie Przedszkole”, „Animator Kultury Roku 2007”, „Przedszkole dobrze przygotowujące dzieci do szkoły”.

Przedszkole jest siedzibą Stowarzyszenia Przyjaciół Miejskiego Przedszkola Nr 37 „Przedszkolak”, którego statutowa działalność opiera się na wspomaganiu, także finansowym, pracy edukacyjnej placówki.

Podmiot udostępniający informację:
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Grażyna Skurka
Data wytworzenia informacji:
2005-12-30
Osoba, która odpowiada za treść:
Grażyna Skurka
Data wprowadzenia do BIP
2005-12-30 15:31:53
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji: